Historie

sídlo firmy W LINIE

Značka W LINIE v sobě nese příběh návrhářky Hany Chocholáčové - kreativní ženy, která měla talent a odvahu uskutečnit svůj životní sen. V průběhu 25 let vytvořila prosperující rodinnou firmu, v jejíž dílně vznikají modely inspirované jejím životním mottem 

            „být jiná, být svá“.

Na počátku příběhu stojí žena drobné postavy ale silné vůle a plná energie, která se ihned po pádu železné opony začala věnovat navrhářské

tvorbě a šítí. Nejprve vše šila sama, pak s pomocí několika švadlen tvořila dámskou módu pro tehdy ještě nenasycený trh. 

V roce 1992 si pronajala vlastní prostory a začala zaměstnávat vlastní švadleny a krejčové. V roce 1993 vznikla první značková prodejna a ve stejném roce byla zaregistrovaná ochranná známka značky W LINIE. Celá následující 90. léta byla ve znamení spolupráce s několika desítkami obchodních partnerů v rámci České a Slovenské republiky. Velká pozornost byla v této době zaměřena na oblast módních přehlídek, na kterých se prezentovaly autorské modely návrhářky Hany Chocholáčové. V roce 1999 se firma přestěhovala do nových výrobních prostor, vybudovaných na zelené louce.

V prvních letech tohoto století s nástupem nové generace do vedení rodinné firmy se od základu změnila vize a strategie značky W LINIE. Zdůraznil se zážitkový marketing, výroba se specializovala na tvorbu limitovaných modelů a postupně byl omezován počet obchodních partnerů. Realizoval se koncept vlastních značkových studií v České a Slovenské republice.

              A příběh pokračuje dál...

Značka WLINIE v sobě nese příběh návrhářky Hany Chocholáčové, která měla talent a odvahu uskutečnit svůj sen. V průběhu 25 let vybudovala prosperující rodinnou firmu, v jejíž dílně vznikají exkluzivní limitované modely inspirované jejím životním mottem „být jiná, být svá“. Limitované edice do 5 kusů, výhradně česká výroba a vysoký podíl ruční práce vytváří zcela ojedinělý koncept luxusní dámské módy pro moderní sebevědomou ženu.